Z wielu rozmów które odbyłem…

Z wielu rozmów które odbyłem o stanie polskiej piłki, zawsze starałem się utrzymać stanowisko że tylko inwestowanie w szkolenie młodzieży i wymuszenie stawiania na młodych polaków, może wyciągnąć nas w głębokiej klubowej dupy, w której jesteśmy. Wielokrotnie podnoszone były zarzuty o tym że tylko jeszcze większe pieniądze pomogą, bo dzięki temu przeprowadzi się więcej zagranicznych transferów, i jest to hipoteza z którą zupełnie się nie zgadzam. Patrząc na wyniki dzisiejszego sparingu obecnego (jak również prawdopodobnie przyszłego też) mistrza Polski z Vicotorią Pilzno, utwierdza mnie w przekonaniu iż mam rację. Legia ściągająca od lat najróżniejszy szrot za ciężkie pieniądze(w tym okienku wyjątkowo dużo), dostaje srogie lanie od klubu który inwestuje głównie w Czechów, mając jednie 3 obcokrajowców w składzie. Klub z Pilzna, grający REGULARNIE w Lidze Mistrzów , nie potrzebuje szczęśliwych losowań ala pasterze z Irlandii, żeby się tam dostać.
Nie jestem w stanie pojąć jak wielkim betonem trzeba być aby nie przyjąć ścieżki Czeskiej w rozwoju naszej piłki, ale przecież nie takie patologie widzieliśmy już w tym chlewie obsranym gównem zwanym polską piłką klubową.
Przy obecnym podejściu, nie dziwie się Gumnym(szkoda że testy się nie udały), Bednarkom czy Kapustkom którzy na siłę próbują wyrwać się z tego bagna, aby zaznać odrobiony normalności, nawet kosztem siedzenia na ławie. Nawet jak się im nie uda, za parę lat, już dorobieni wracając z „saksów” i tak z łatwością znajdą klub w eklapie, szybko stając się gwiazdami (vide Świerczok).
Bez wymuszenia drastycznych reform co do ilości szrotu w PL oraz obowiązkowego wpuszczana co najmniej dwóch młodych graczy (max 23 lata) na boisko, nadal będziemy tkwić w głębokiej dupie, a polskie kluby obskakiwać będą nie tylko wpierdol od czeskich klubów, ale też od kazachskich, mołdawskich co już powoli staje się smutną rzeczywistością.
Obecnie chwalenie się mistrzostwem polski to jak chwalenie się wygraniem miniturnieju szóstoklasistów na w-fie, prestiż i pożytek z tego ten sam.
#pilkanozna #ekstraklasa

Powered by WPeMatico