Wszystkie trofea za rok 2018…

Wszystkie trofea za rok 2018 już przyznane, więc aktualizacja wpisu na koniec roku.

Rok 2002: Ameryka Południowa gra najlepszy futbol na świecie, zarówno reprezentacyjny jak i klubowy. Rozgrywki Copa Libertadores są esencją piłkarskiej magii. Lenart Johansson wdraża w życie projekt reform upadającego europejskiego futbolu na szczeblu organizacyjnym i finansowym.

Kilkanaście lat później:

– UEFA wygrywa 4 mistrzostwa świata z rzędu (wydarzenie bez precedensu)
– 7 z 8 ostatnich finalistów i 11 z 12 medalistów MŚ należy do UEFA
– UEFA wygrywa po raz 6 z rzędu klubowe MŚ, a także 11 z 12 ostatnich edycji
– Liga Narodów UEFA okazuje się spektakularnym sukcesem – CONMEBOL sra żarem z odbytu i zgłasza wniosek o organizację MŚ co 2 lata i likwidację LN xD
– CONMEBOL ogłasza 2 miliony dolarów nagrody dla zwycięzcy Copa America. UEFA ogłasza 9 milionów euro nagrody dla każdego z 24 finalistów Euro 2020 za sam udział ( ͡° ͜ʖ ͡°)
– Kosowo za zwycięstwo w najniższej lidze LN otrzymuje 1,5 mln euro, San Marino za wszystkie przegrane mecze dostaje 0,75 mln, kluby i reprezentacje CONMEBOL dostają chuja w buzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
– UEFA podaje, że przychody za jeden sezon europucharów wynoszą 3,25 mld euro. 93,5% trafi do klubów, z czego 227 mln euro otrzymają kluby, które nie awansowały do zasadniczych rozgrywek.
– Nagroda za sam udział w LM przekracza 15 mln euro. Nagroda za udział w Copa Libertadores jest równa cenie kanapki z peruwiańskiego psa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
– Copa Libertadores oglądają już tylko kibole drużyn biorących udział, pełno przerywanych spotkań, wojny kiboli, korupcja
– Finał Copa Libertadores przenosi się do Europy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#uefa #conmebol #pilkanozna #mecz