Wielkimi krokami zbliża się…

Wielkimi krokami zbliża się jedna z najpiękniejszych tradycji nie tylko polskiej, lecz i światowej piłki. Już 1 stycznia nowego, 2020 roku piłkarze najstarszego Klubu sportowego w Polsce wyjdą na murawę naszej „Ziemi Świętej”, by rozegrać spotkanie noworoczne. Jak zawsze, w meczu zmierzą się piłkarze pierwszej drużyny oraz zespołu rezerw.

Trening Noworoczny to coroczny mecz piłki nożnej rozgrywany między podstawową i rezerwową drużyną krakowskiego klubu Cracovia. Mecze odbywają się od lat 20-tych lub 30-tych XX wieku zawsze 1 stycznia od 12:00 na stadionie klubowym. Zwyczajowo pierwsze kopnięcie wykonuje prezydent miasta Krakowa. Wydarzenia na boisku nie zawsze są do końca poważne – zdarza się, że na liście strzelców bramek figuruje np. Pasiasty Lajkonik (klubowa maskotka) oraz arbiter meczu.

Pielęgnujże pasiastą historię razem z nami! Pierwszy gwizdek wybrzmi – jak zwykle – 1 stycznia o godzinie 12:00. Wstęp na ten wyjątkowy mecz będzie oczywiście darmowy! W Nowy Rok otworzymy dla Was sektory B, C, D, VIP oraz Skybox. Warto jak najszybciej zająć swoje miejsce na trybunach!

Ważne: Jeżeli jesteś w posiadaniu karnetu JESIEŃ lub CAŁY, bilet na Trening Noworoczny został już wgrany na Twoją Kartę Kibica. Przychodząc na „Ziemię Świętą”, weź ją ze sobą.

Nie jesteś jednym z naszych karnetowiczów? Przyjdź do Punktu Obsługi Kibica przy ul. Józefa Kałuży 1 i odbierz darmową wejściówkę na Trening Noworoczny.

historia, statystyki, przebieg treningu: https://www.wikipasy.pl/Trening_Noworoczny

#cracovia #krakow #pilkanozna #ekstraklasa #polska