Postuję bo nigdzie indziej o…

Postuję bo nigdzie indziej o tym nie przeczytacie – Luciano Moggi, były dyrektor sportowy Juventusu z czasów afery Calciopoli wygrał właśnie proces przeciwko „Interowi”, a konkretnie przeciwko Gianfelice Facchettiemu, który jest synem Giacinto Facchettiego, legendy Interu.
Moggi w swojej kolumnie we włoskiej prasie napisał że Inter w tych latach „lobbował sędziów”, za co Moggi został oskarżony przez Facchietiego i sprawę wygrał.
Przypomnę też że że Inter przywłaszczył sobie sobie tytuł mistrza Włoch który należy do Juventusu mimo wielu dowodów że sam Inter całą aferę rozkręcił i sam był w nią zaangażowany. Inter zatrzyma niesłuszny tytuł już na zawsze przez przedawnienie sprawy, mimo podobnego zaangażowania w całą aferę.
Juventus próbował dostać odszkodowanie za niesłuszne zdegradowanie do Serie B i za brak możliwości gry w europejskich pucharach, ale w tym momencie oznaczałoby to bankructwo całej włoskiej federacji.
Dodam jeszcze, jeśli ktoś nie wie, że pierwotne wyroki w tej aferze były pisane dosłownie na kolanie pod groźbą FIFA odebrania Włochom tytułu MŚ. Juventus został kozą ofiarną, a Inter, który robił dosłownie to samo, odebrał Juve tytuł, zdegradował Juventus i udawał że jest czysty. Dziękuję za uwagę.
#pilkanozna #seriea