Paulo Sousa ma cechy, których…

Paulo Sousa ma cechy, których nie miał żaden z dotychczasowych trenerów tej reprezentacji w ostatnim czasie: cierpliwość i wiarę w swoją wizję gry.

Nawałka gdy nie szło zaczął na szybko kombinować z grą trójką w obronie przed MŚ w 2018, a piłkarze kompletnie nie rozumieli tego systemu o czym zresztą sami mówili. Zamiast trzymać się swojego sprawdzonego systemu, który dał mu niemały sukces dwa lata wstecz on nagle postanowił powywracać wszystko do góry nogami z nadzieją że jakoś to będzie.

Brzęczek, Smuda i Fornalik zwyczajnie żadnej wizji gry nie mieli, zresztą „Krystian próbuj” było tego najlepszym przykładem za czasów Jose Brzęczinho a cierpliwość naszej gwiazdy z Truskolasów polegała na graniu cały czas beznadziejnymi Kubą i Grosickim.

Paulo wszedł do kadry z swoją specyficzną wizją gry, która nie wypaliła na początku i trzeba otwarcie przyznać że start miał fatalny. Pierwsze zgrupowanie, kilka treningów i bardzo słabe wyniki bo piłkarze nie do końca rozumieli o co w tym chodzi i jakie zadania mają na boisku wykonywać. Na ME były przebłyski ale nadal widoczny był brak zrozumienia systemu (vide Jóźwiak i Bereś obcinający się przy pierwszym golu Słowaków czy potem bramka Skrinara) i dopiero tak naprawdę teraz widzimy że Sousa nie wymienił nagle całej kadry, nie zmienił swojego pomysłu tylko przez cały czas go dopracowywał poprzez treningi. Ja tam widzę efekty i widzę w tym wszystkim nadzieję na dobre wyniki tej kadry, jedyne czego się boję to momentu w którym Glik i Lewandowski skończą kariery, bo o załatanie dziur po nich będzie cholernie trudno i mam na myśli bardziej wkład mentalny niż czysto piłkarski. No ale nadal Sousa ufam Tobie.

#pilkanozna #reprezentacja #mecz