Dzisiejszy mecz w Soczi był…

Dzisiejszy mecz w Soczi był kluczowy dla obu drużyn,Niemcy musieli wygrać aby jeszcze się liczyć w walce o fazę pucharową,Szwedzi natomiast gdyby zwyciężyli mogliby już spokojnie myśleć o wyjściu z grupy.

Niemcy w pierwszej połowie grali bardzo słabo co wykorzystali Szwedzi golem Toivonena na 1-0,mało brakowało a Szwedzi mogliby podwyższyć wynik na 2-0 ale jednak Manuel Neuer był cały czas na posterunku.

W drugiej połowie nastąpiła zmiana o 180 stopni,Niemcy nabyli bardzo dużo pewności siebie,ustawili bardzo wysoko linię obrony,grali bardzo ofensywnie oraz byli bardzo zorganizowani w defensywie,dzięki takie postawie Niemcy zdołali wyrównać 1-1 w 48 minucie bramką Marco Reusa.

Szwedzi widząc to cofnęli się bardzo do defensywy i starali się grać z kontry,jednak niemiecka ofensywa kontynuowała swój atak na bramkę Robina Olsena,bramkarz duńskiego FC København dzielnie bronił dostępu do bramki aż do 90 minuty.

Niemcy w doliczonym czasie zdołali zwyciężyć 2-1 po pięknej bramce Kroosa z rzutu wolnego.

Sędzią tego spotkania był Szymon Marciniak,kontrowersje wywoła interwencja Boatenga na Marcusie Bergu w polu karnym,po konsultacji z sędziami VAR polski sędzia nie podyktował rzutu karnego,nie chciał również obejrzeć powtórki tej sytuacji na telewizorze,uznając to za czystą interwencje.

Szymon Marciniak dał czerwoną kartkę(dwie żółte) dla Jérôme Boatenga,zawodnik obejrzał drugą żółtą kartkę za kolejny faul na Bergu,tym razem w w 81 minucie.