31/100 Obiecałem, że dziś…

31/100

Obiecałem, że dziś będzie o znanych kibicach Legii więc oto jest.
Problem z Legią polega na tym, że jest ona najlepszą drużyną z największego miasta w Polsce. Wiadomym jest więc, że będzie miała ona wielu kibiców, również wśród celebrytów, ale też takich, którzy będą kibicami Legii, żeby się podlizać (jak choćby Patryk Jaki, który łączy bycie kibicem Legii i Odry Opole ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Dlatego pod uwagę starałem się brać głównie tych Legionistów, którzy urodzili się w Warszawie, bądź z Warszawą byli związani przez większą część swojego życia. Legii kibicuje (i się do tego publicznie przyznaje) mnóstwo osób, aktorów, muzyków, reżyserów, polityków.

Zacznijmy od jednego z bardziej znanych, a już na pewno najbardziej wiernych. Kibicem Legii jest Kazik Staszewski, który w latach 80 chodził na wszystkie mecze warszawskiej drużyny, a swoją przygodę z oglądaniem polskiej Ekstraklasy rozpoczął w 1973 roku.

Kibicem Legii jest też Olaf Lubaszenko, reżyser takich klasyków jak „Chłopaki nie płaczą”, czy „Poranek Kojota” był juniorem warszawskiego klubu, a opiekunem jego rocznika był sam Lucjan Brychczy. Na pewno wielu Legionistów chciałoby być na jego miejscu.

Kibolem Legii, a obecnie już bardziej wyważonym kibicem jest też znany i lubiany Janusz Piechociński. Zasypujący nas na twitterze przeróżnymi ciekawostkami były szef PSL należy do czołówki polityków darzonych sympatią, a przynajmniej neutralnością.

Muniek Staszczyk również kibicuje Legii. Pochodzi jednak z Częstochowy, nic więc dziwnego, że gdy Legia grała swój mecz z Rakowem w tym sezonie (w PP) to Staszczyk poszedł na niego z dwoma szalikami, a dziennikarzowi przyznawał, że serce ma rozdarte.

Pora już powoli kończyć ten wpis więc dodam jeszcze, że Legii kibicują m.in. Jurek Owsiak, Tomasz Smokowski (i wielu innych dziennikarzy sportowych), Maryla Rodowicz (chyba nie chodzi już na mecze, bo jest wybudzana tylko na okres koncertów świątecznych, a wtedy mamy przerwę zimową :/), Karols Strasburger i wielu innych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ma nic złego w pasjonowaniu się polską piłką ʕ•ᴥ•ʔ

#ekstraklasajestokay #ekstraklasa #pilkanozna